kobieta przy komputerze
Porady dla mam,  Życie zawodowe

Mama pracująca z domu. 7 pomysłów na pracę zdalną dla mam

Zajmowanie się dziećmi to coś, co spokojnie można uznać za bardzo angażującą pracę. W zależności jednak od wieku pociech i poziomu ich samodzielności, niektóre kobiety zaczynają rozważać podjęcie pracy zarobkowej. Najwygodniejszą z punktu widzenia mam opcją jest zwykle praca zdalna, którą mogą wykonywać, będąc w domu. W niniejszym artykule podpowiemy, jakie są możliwości pracy zdalnej dla mam.

  1. Obsługa klienta
  2. Wirtualna asystentka
  3. Korepetycje online
  4. Copywriting
  5. Księgowość
  6. Projektowanie stron internetowych
  7. Marketing cyfrowy / Social Media Manager

1. Obsługa klienta

Wiele firm oferuje możliwość pracy zdalnej w obszarze obsługi klienta. Wymaga to dostępu do komputera i stabilnego połączenia internetowego. Obsługa klienta może obejmować odpowiadanie na pytania, reagowanie na skargi i sugestie, a także udzielanie szczegółowych informacji o produktach lub usługach. Komunikacja z klientami może odbywać się za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak telefon, e-mail, media społecznościowe, czat na żywo, itp.

2. Wirtualna asystentka

Wirtualni asystenci (VA) wspierają biznesy, przedsiębiorców, menedżerów oraz profesjonalistów, zapewniając wsparcie, które pozwala im skupić się na kluczowych aspektach ich działalności. Zakres obowiązków wirtualnej asystentki może być bardzo szeroki i zależy od potrzeb klienta oraz umiejętności i specjalizacji asystentki. Najczęściej obejmuje zarządzanie kalendarzem, korespondencją, mediami społecznościowymi, a także różnego typu projektami. Oczywiście jest to również
praca zdalna.

3. Korepetycje online

Korepetytorzy i uczniowie korzystają z różnych platform edukacyjnych i narzędzi do komunikacji online, takich jak Zoom, Skype, Google Meet, czy dedykowane platformy do korepetycji, które umożliwiają prowadzenie sesji wideo, udostępnianie ekranu, wykorzystywanie tablic interaktywnych i innych materiałów dydaktycznych. Jeśli więc posiadasz wiedzę z zakresu języków obcych bądź innych przedmiotów szkolnych, to śmiało możesz spróbować swoich sił jako korepetytorka.

4. Copywriting

Copywriting może być atrakcyjną opcją pracy dla mamy małego dziecka z kilku powodów. Przede wszystkim praca ta często oferuje elastyczność pod względem godzin pracy i lokalizacji, co jest istotne dla osób, które muszą pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad dzieckiem. Poza tym, copywriting jest rodzajem pracy, którą można łatwo przerywać i wracać do niej, co jest korzystne w przypadku zajmowania się dzieckiem, gdy przerwy są nieprzewidywalne. To również praca kreatywna, która może być źródłem satysfakcji i stanowić miłą odmianę od codziennych obowiązków domowych.

5. Księgowość

Księgowość to zawód, w którym zawsze istnieje popyt na usługi, co może przekładać się na większą stabilność zatrudnienia i dochodów, co jest ważne dla rodziców opiekujących się dziećmi. Wiele zadań księgowych można wykonywać zdalnie, co pozwala na dopasowanie godzin pracy do indywidualnych potrzeb i planu dnia.

6. Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych to branża z dobrym potencjałem zarobkowym, zwłaszcza gdy zdobędzie się doświadczenie i zbuduje silne portfolio. Możliwość pracy na własny rachunek lub jako freelancer daje także szansę na negocjowanie stawek i wybieranie projektów, które najlepiej pasują do grafiku danej osoby.

7. Marketing cyfrowy, Social Media Manager

Ten rodzaj pracy często oferuje różnorodność w zakresie zatrudnienia, od pełnego etatu, przez pracę na część etatu, aż po freelancing. To pozwala na większą kontrolę nad ilością pracy i jej intensywnością. W erze cyfrowej, marketing online jest kluczowy dla sukcesu większości firm, co oznacza stały popyt na specjalistów w tej dziedzinie. Dobra znajomość najnowszych trendów i narzędzi może zapewnić stabilność zatrudnienia.

Jak widać możliwości jest naprawdę wiele, a to tylko część zawodów, w których może odnaleźć się mama małych dzieci, której zależy na pracy z domu. Jeśli pracujesz zdalnie, to koniecznie podziel się w komentarzu swoimi doświadczeniami i opowiedz nam, jaki zawód wykonujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *